Equip

 

Coordinadora del grup

Glòria Claveria Nadal (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Gloria.Claveria@uab.cat

 

 

 Investigadors


 Universitat Autònoma de Barcelona 

José Manuel Blecua Perdices (Departament de Filologia Espanyola, UAB)

Santiago Alcoba Rueda (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Santiago.Alcoba@uab.cat

Dolors Poch Olivé (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Dolors.Poch@uab.cat 

Amadeu-J. Soberanes i Lleó (Departament de Filologia Francesa y Romànica, UAB, 1938-2014)

Margarita Freixas Alàs (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Margarita.Freixas@uab.cat

Marta Prat Sabater (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Marta.Prat@uab.cat

Cristina Buenafuentes de la Mata (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Cristina.Buenafuentes@uab.cat

Carolina Julià Luna (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Carolina.Julia@uab.cat

Mar Massanell i Mesalles (Departament de Filologia Catalana, UAB) / Mar.Massanell@uab.cat

Laura Muñoz Armijo (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Laura.Munoz@uab.cat

Ana Paz Afonso (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Ana.Paz@uab.cat

Sonia Varela Pombo (Departament de Filologia Francesa y Romànica, UAB) / Sonia.Varela@uab.cat

 

 

 Investigador ICREA-UAB 

Joan Torruella Casañas (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Joan.Torruella@uab.cat


Investigadors  col·laboradors

M.ª Ángeles Blanco (Institut de Lexicografia de la RAE)

Bernard Harmegnies (Universitat de Mons, Bèlgica)

Alba Igarreta (Departament de Filologia Espanyola, UAB)


Becaris predoctorals FI - FPI

Sheila Huertas Martínez  (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Sheila.Huertas@uab.cat


 Investigadors vinculats

Montse Batllori Dillet (Universitat de Girona) / montserrat.batllori@udg.edu

Isabel Pujol Payet (Universitat de Girona) / isabel.pujol@udg.edu

Assumpció Rost Bagudanch (Universitat de les Illes Balears) / assumpcio.rost@gmail.com


Tècnics de suport a la recerca

Carolina Julià Luna (Departament de Filologia Espanyola, UAB) / Carolina.Julia@uab.cat

Ares Cucurell (Departament de Filologia Catalana, UAB)

Natalia Terrón Vinagre (Despartament de Filologia Espanyola, UAB)

Campus d'excel·lència internacional U A B